Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNabór wniosków na udział w wielosektorowej misji gospodarczej do Austrii (region Styria, Graz)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Barbara Sokolnicka | 2015-10-27 15:59:02
#austria, #misjagospodarcza, #automotive, #mechatronika

Województwo Lubelskie ogłasza nabór wniosków przedsiębiorców z terenu województwa lubelskiego do uczestnictwa w wielosektorowej misji gospodarczej do regionu partnerskiego Styria, Graz w dniach 23-26 listopada 2015 r. Nabór skierowany jest do przedsiębiorców reprezentujących takie sektory jak: motoryzacyjny, maszynowy w tym lotnictwo, kolejowy oraz mechatronika.

Nabór wniosków na udział w wielosektorowej misji gospodarczej do Austrii (region Styria, Graz)

 

Województwo Lubelskie ogłasza nabór wniosków przedsiębiorców z terenu województwa lubelskiego do uczestnictwa w wielosektorowej misji gospodarczej do regionu partnerskiego Styria, Graz w dniach 23-26 listopada 2015 r.

Nabór skierowany jest do przedsiębiorców reprezentujących takie sektory jak: motoryzacyjny, maszynowy w tym lotnictwo, kolejowy oraz mechatronika.

 

Głównym założeniem misji gospodarczej do Styrii jest nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwami zrzeszonymi w ACStyria Autocluster – jest to klaster motoryzacyjny, zrzeszający obecnie 220 firm, zatrudniających łącznie 50 000 pracowników o łącznym obrocie rocznym na poziomie 14,5 mld euro. Styryjski klaster motoryzacyjny ACstyria postawił sobie za cel łączenie rodzimych kompetencji z tych trzech dziedzin, jak motywy samochodowe/motoryzacyjne, technika lotnicza i kolejowa i wykorzystywanie powstałej synergii. Więcej informacji na temat działalności klastra znajdą Państwo w załączniku poniżej oraz na stronie internetowej klastra: http://www.acstyria.com/de/index.php

 

W wydarzeniu mogą wziąć udział wyłącznie przedsiębiorcy prowadzący działalność minimum 12 miesięcy (na dzień złożenia wniosku) i posiadający siedzibę w województwie lubelskim oraz działający w sektorze zgodnym z zakresem misji gospodarczej (maksymalnie 1 przedstawiciel reprezentujący 1 przedsiębiorcę).

 

W ramach dofinansowania Uczestnika, stanowiącego pomoc de minimis, Województwo Lubelskie pokryje 100% kosztów uczestnictwa przedsiębiorcy, takich jak:

 

1) koszt przelotu/przejazdu (bilet) na trasie port lotniczy w Polsce - miejsce docelowe – port lotniczy w Polsce dla 1 osoby;

2) koszty zakwaterowania dla 1 osoby;

3) koszty udziału w spotkaniach b2b – przypadające proporcjonalnie na 1 Przedsiębiorcę;

4) koszty udziału w spotkaniach networkingowych – przypadające proporcjonalnie na 1 Przedsiębiorcę.

5) koszty udziału w wizytach studyjnych – przypadające proporcjonalnie na 1 Przedsiębiorcę.

6) koszty usług tłumaczeniowych.

 

Ubezpieczenie zdrowotne i NNW, diety pobytowe, koszty wyżywienia oraz ewentualne inne koszty dodatkowe związane z uczestnictwem w wyjeździe Uczestnik pokrywa we własnym zakresie.

 

Przewidywana liczba miejsc: 7

Przewidywany termin wyjazdu: 23-26 listopada 2015 r.

Wstępny harmonogram misji w załączniku (harmonogram może ulec zmianie). Ostateczny harmonogram zostanie przekazany wyłonionym uczestnikom misji najpóźniej na 7 dni przed datą rozpoczęcia misji.

 

Termin nadsyłania wniosków:

2 listopada 2015 r., do godz. 12:00

 

Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy składać osobiście, korespondencyjnie pocztą lub przesyłką kurierską na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Departament Gospodarki i Współpracy Zagranicznej
ul. Stefczyka 3

20-151 Lublin

wraz z dopiskiem: „MARKETING GOSPODARCZY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO – wyjazd na wielosektorową misje gospodarczą do Austrii”

 

Każdorazowo o dacie doręczenia wniosku decyduje data wpływu wniosku wraz z załącznikami do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie w godzinach jego urzędowania, tj. od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30. Wnioski złożone po wyznaczonym terminie nie będą rozpatrywane.

Wyjazd jest organizowany przez Województwo Lubelskie w ramach Projektu „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2007- 2013, działanie 2.4 Marketing gospodarczy Schemat B.

 

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem naboru.

 

Dodatkowych informacji udzielają:

 

Pani Barbara Sokolnicka, tel. 81 537 16 15, e-mail: barbara.sokolnicka@lubelskie.pl

Pani Natalia Wysocka, tel. 81 537 16 21, e-mail: natalia.wysocka@lubelskie.pl

 

Dokumentacja konkursowa dostępna na stronie: www.invest.lubelskie.pl w zakładce: Aktualności/Nabó wniosków na udział w wielosektorowej misji gospodarczej do Austrii.

 

Zapraszamy!