Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWielobranżowa misja gospodarcza do Brazylii - 18-23 listopada 2015 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Barbara Sokolnicka | 2015-11-04 13:53:49
#brazylia, #misja

Krajowa Izba Gospodarcza wraz Ministerstwem Gospodarki oraz Wydziałem WPHI w Sao Paulo i Konsulatem Honorowym RP w Manaus, pragnie zaprosić Państwa do udziału w misji gospodarczej do Brazylii, która odbędzie się w dniach 18 - 23 listopada 2015 r. do stanu Amazonas, miasto MANUS.

Szanowni Państwo,

 

Krajowa Izba Gospodarcza wraz Ministerstwem Gospodarki oraz Wydziałem WPHI w Sao Paulo i Konsulatem Honorowym RP w Manaus, pragnie zaprosić Państwa do udziału w misji gospodarczej do Brazylii, która odbędzie się w dniach 18 - 2 3 listopada 2015 r. do stanu Amazonas, miasto MANUS.

 

Program pobytu misji w Brazylii obejmuje :

- wizytę na wielobranżowych Międzynarodowych Targach Amazonii FIAM

- Forum Biznesu Polska- Brazylia w MT Manaus + spotkania B2B

- spotkanie z zarządem strefy ekonomicznej SUFRAMA

Podczas ww. imprez promocyjnych będzie możliwość wyłożenia materiałów promocyjno-informacyjnych na stoisku WPHI oraz przeprowadzenia rozmów bilateralnych.

 

Stan Amazonas jest największym stanem Brazylii (18,5% całości). Zajmuje powierzchnię 1.579 tys. km kw. Liczy około 3,1 milionów osób. 92 % powierzchni Stanu zajmuje puszcza tropikalna, a cały region Amazonii wytwarza 25% zasobów słodkiej wody Ziemi. Transport rzeczny jest podstawowym środkiem komunikacji. Stan Amazonas wytwarza ok. 2% PKB Brazylii. Stan należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się regionów. 40% PKB wytwarzane jest z przemysłu: drzewnego, motocyklowego, elektronicznego – 50% telefony komórkowe; produkty chemiczne (kompleks petrochemiczny de Urucu-Coari), a także przemysł wydobywczy ropy i gazu, napoje chłodzące, 8% z rolnictwa, resztę stanowią usługi. Na terenie stanu znajduje się Strefa Wolnocłową Manaus SUFRAMA (Superintendencia da Zona Franca de Manaus) działalność przedłużona do 2023 roku. W Strefie wytwarza się 62 % PKB Stanu, SUFRAMA organizuje, co dwa lata ww. Międzynarodowe Targi Amazonii FIAM. Głównym zajęciem ludności Stanu jest pozyskiwanie surowców roślinnych takich jak drzewo, kauczuk, kasztany „ Para” i inne rośliny puszczy amazońskiej oraz mineralnych: cyny, żelaza. Poszukiwani są eksporterzy importerzy owoców i produktów spożywczych, kosmetyków, aparatury medycznej i estetycznej, firmy logistyczne, transportowe, a także z sektora rolniczego (maszyny) oraz energetycznego i telekomunikacyjnego. Manaus jest także portem bezcłowym, najbardziej znaczącym na rozległym systemie rzecznym Amazonii, dostępnym także dla statków morskich.

 

Celem misji będzie promocja polskiej oferty eksportowej na terenie Brazylii. Misja gospodarcza jest również organizowana jako rewizyta po wrześniowym organziowanym w KIG, Forum Gospodarczym Polska- Brazylia z udzialem Wiceprezeydenta Brazylii - Miechla Temera w Polsce.

 

W przypadku zainteresowania udziałem w misji uprzejmie prosimy o składanie potwierdzeń udziału wraz z wypełnioną ankietą uczestnika bezpośrednio do Krajowej Izby Gospodarczej do pani Moniki Sasiak e-mail: msasiak@kig.pl i pani Marii Nowakowskiej - mnowakowska@kig.pl.

 

Kontakt w sprawach organizacyjnych: Biuro Współpracy z Zagranicą KIG: tel.: +48 22 630 97 23; +48 22 630 97 73