Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCentralne Targi Rolnicze CTR 2016

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Barbara Sokolnicka | 2017-01-10 08:30:45
#targi, #rolnictwo, #lubelskie

Ponad 300 wystawców, 78 tys. uczestników oraz 70 tys. m2 powierzchni wystawienniczej - tak w liczbach prezentowały się Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie k. Warszawy, które trwały od 25 do 27 listopada br.

Centralne Targi Rolnicze CTR 2016 to wydarzenie o szerokim zasięgu tematycznym, zgrupowane w ramach specjalistycznych sekcji tematycznych:

  1. Salon Techniki Rolniczej
  2. Salon Środków do Produkcji Rolnej
  3. Targi Dobrej Żywności
  4. Salon usług specjalistycznych i wsparcia dla branży AGRO
  5. Sekcja innowacji dla branży rolno-spożywczej

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie wraz z producentami również brał aktywny udział w wydarzeniu. Targi zorganizowano w oparciu o nową formułę spotkań, w ramach której polscy przedsiębiorcy szeroko rozumianej branży rolno-spożywczej, zaprezentowali partnerom krajowym oraz zagranicznym, w tym z Azji i Afryki, swoje osiągnięcia i możliwości współpracy handlowej i inwestycyjnej. Targi były również okazją do spotkań rolników i mieszkańców obszarów wiejskich z producentami sprzętu i specjalistycznych środków do produkcji rolnej.

Wicemarszałek Grzegorz Kapusta wziął udział w ceremonii otwarcia Centralnych Targów Rolniczych CTR 2016, która połączona była z poświęceniem obiektu.

 

Ceremonię otwarcia, swoim występem uświetnił koncert specjalny Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca MAZOWSZE.

Pierwszy dzień miał charakter biznesowy. Przez kolejne dwa dni wstęp na targi mieli wszyscy zainteresowani. W ramach targów odbywał się szereg imprez towarzyszących, podczas których uczestniczy mogli dzielić się doświadczeniami, wymieniać poglądami, kontaktami, testować nowe i innowacyjne rozwiązania dla rolnictwa, dyskusje oraz konferencje dotyczyły, m.in. sektora wołowiny, innowacji dla rolnictwa, branży drobiarskiej, wieprzowiny i jej wartości dietetycznej

Podsumowaniem pierwszego dnia było polsko – ukraińskie forum administracji i biznesu branży rolno-spożywczej „Przewagi komparatywne Polski i Ukrainy – jak zwiększyć efektywność współpracy i maksymalizować korzyści”. Organizatorem była Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza.

 

dsc_0158_0.jpg

Forum oficjalnie otworzył Wicemarszałek Grzegorz Kapusta, który zachęcał do współpracy polskich przedsiębiorców z kontrahentami z Ukrainy – Ukraina pozostaje ważnym dla nas partnerem. Ponad 8 tys. polskich podmiotów gospodarczych eksportuje do tego kraju. Na Ukrainie zarejestrowanych jest ponad 2900 podmiotów gospodarczych z polskim kapitałem. Blisko 1200 polsko – ukraińskich firm prowadzi działalność gospodarczą. Na Ukrainie Polacy zainwestowali najwięcej spośród krajów byłego ZSRR, więcej niż w Rosji. Godne zauważenia są też ukraińskie inwestycje w Polsce.

Pierwszego dnia, podczas wieczornej Gali przyznano nagrody Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, oraz autorskie wyróżnia organizatora targów. Wśród wyróżnionych znalazła się Fabryka Maszyn Rolniczych Weremczuk za kombajn do zbioru owoców z krzewów jagodowych Joanna premium. Ogromne gratulacje!

Sobotni cykl wydarzeń zainaugurowało Europejskie Forum Młodych Rolników zorganizowane przez Centrum Narodowe Młodych Rolników, na które zaproszono gości z Serbii, Litwy czy Niemiec. Dyskusja dotyczyła zmian zachodzących w rolnictwie i związanych z nimi przepisów prawa. Omawiano tematykę reformy rynku ziemi w Polsce na tle Europy, a także wyzwania stojące przed młodymi rolnikami, biorąc pod uwagę korzystanie z takich środków unijnych, jak modernizacja gospodarstw rolnych oraz program młody rolnik.

Podczas trzydniowego wydarzenia można było również odwiedzić liczne stoiska wystawców z całego kraju. Stoisko z województwa lubelskiego, jako partner wystawy, cieszące się największym zainteresowaniem, miała firma URSUS.
 

 

Swoje stoisko mieli również m.in. Zakład Mięsny „Wierzejki”

 

 

oraz inne lubelskie firmy prezentujace nasze regionalne specjały

 

Przez cały czas trwania targów można było również obejrzeć prezentacje stołów wigilijnych Kół Gospodyń Wiejskich z różnych regionów, a także wziąć udział w degustacji tradycyjnych polskich potraw, produktów i alkoholi przygotowanych przez wystawców oraz KGW. Dla dzieci także przygotowano atrakcje, akcja „Poznaj Mlekosia” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem najmniejszych uczestników.

 

Organizatorem Centralnych Targów Rolniczych CTR 2016, które odbywały się 25-27 listopada br., był Ptak Warsaw Expo. Patronatem honorowym wydarzenie objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Rozwoju. W targach udział wzięło ponad 78 tys. uczestników, wystawców oraz gości z kraju i zagranicy. Z opinii uczestników wynika, że wydarzenie ma szansę wpisać się do kalendarza największych imprez rolniczych. Kolejną edycję zaplanowano w terminie 24-26 listopada 2017 r.
Pliki do pobrania

centralne-targi-rolnicze-2016-740
image | 132.37 KB
Pobierz
dsc00020
image | 100.88 KB
Pobierz
dsc00360
image | 82.61 KB
Pobierz
dsc00440
image | 66.56 KB
Pobierz
dsc01770
image | 91.18 KB
Pobierz
dsc0194
image | 98.29 KB
Pobierz
dsc02480
image | 109.97 KB
Pobierz
dsc0317
image | 87.31 KB
Pobierz