Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKoncepcja Nowego Jedwabnego Szlaku staje się faktem

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Barbara Sokolnicka | 2017-10-03 15:10:09
poczta polska, china post, nowy jedwabny szlak, małaszewicze

Poczta Polska i China Post Group 22 września 2017 r. podpisały wstępne porozumienie na okres 6-miesięcy, zakładające transport przesyłek drogą lądową z portu przeładunkowego w Małaszewiczach do 30 krajów europejskich. Kolejnym etapem współpracy ma być podpisanie umowy finalnej, która wejdzie w życie niezwłocznie po wygaśnięciu porozumienia.

 

Zgodnie z negocjacjami prowadzonymi z China Post Group, w efekcie których zawarto porozumienie, głównymi obszarami współpracy ma być m.in. przewóz kontenerów z przesyłkami drogą kolejową z Chin do Międzynarodowego Urzędu Wymiany (IOE) w Małaszewiczach, a następnie ich dalszego transportu przez Pocztę Polską do operatorów europejskich, a także technicznego wymiaru współpracy (m.in. ilości przesyłek, sposobu załadunku, taryf celnych).

Internacjonalizacja działalności i oferowanych usług Poczty Polskiej jest jednym z trzech głównych założeń strategii rozwoju Grupy na lata 2017-2021. Spółka podjęła współpracę z China Post Group, aby ułatwiać koordynację wymiany handlowej między Azją, a Unią Europejską, jak również stworzyć hub logistyczny dla e-commerce na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku.

 

 

Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej - Korzyści z pośrednictwa Poczty w handlu z Chinami czerpać będą także polskie przedsiębiorstwa. Kraj z 1,3 mld potencjalnych klientów jest idealnym rynkiem docelowym dla eksportu (…) Nawet drobni producenci i sprzedawcy mogliby z łatwością dotrzeć do chińskich klientów. Dzięki szybszej dostawie i większemu asortymentowi, korzyści będą mogli odnieść klienci w obu krajach.

 

 

Realizacja tych zadań ma być osiągnięta poprzez przejęcie obsługi przesyłek pocztowych z Chin do krajów europejskich przywożonych drogą kolejową i jednocześnie zawarcie korzystnych umów z partnerami azjatyckimi oraz operatorami krajów europejskich.

 

 

Koncepcja Nowego Jedwabnego Szlaku

Koncepcja Nowego Jedwabnego Szlaku, obejmującego drogę z Chin do Europy została zaprezentowana przez prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga podczas wizyty w Kazachstanie jesienią 2013 r. Stanowi ona odwołanie do dawnego szlaku handlowego, który wykorzystywany był przez kupców od III wieku p.n.e. do XVII wieku n.e i łączączył Chiny z Europą i Bliskim Wschodem. Obecnie Chiny poszukując nowych rynków zbytu i możliwości rozwoju ekonomicznego miast w głębi terytorium kraju planują utworzenie nowego połączenia pomiędzy Azją Środkową a Europą. Połączenie to docelowo ma stymulować handel i rozwijać przedsiębiorczość, a także ma stanowić alternatywę transportową dla dotychczasowych połączeń morskich i lotniczych.

 

Źródło: Portal internetowy Poczty Polskiej.

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pozycjonowanie i Tworzenie Stron Internetowych.

Prowadzimy agencję interaktywną na terenie Olsztyna. W branży internetowej świadczymy usługi już ...
Polska - Olsztyn 2021-05-13 Dodał: Artur Niestępski Media i reklama Zobacz ofertę

Brama wjazdowa przesuwna

Brama żaluzjowa charakteryzuje się oryginalną konstrukcją składającą się ze stalowych przęseł, kt...
Polska - ZIELONA GÓRA 2021-04-28 Dodał: Marciniak Ogrodzenia Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

CARPORT WIATA GARAŻOWA STYL HORYZONTAL

W naszej ofercie znajdują się bardzo eleganckie i przestronne wiaty garażowe, wykonane ze stali o...
Polska - ZIELONA GÓRA 2021-04-28 Dodał: Marciniak Ogrodzenia Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert