Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMiędzy nauką a gospodarką

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Barbara Sokolnicka | 2017-07-12 12:54:45
lubelskie, inwestycje, firmy, parki naukowo-technologiczne,

Kolejnymi obok specjalnych stref ekonomicznych terenami inwestycyjnymi, które oferuje województwo lubelskie, są parki przemysłowo-technologiczne.

 

Parki przemysłowe i technologiczne są najbardziej rozwiniętymi pod kątem organizacyjnym i koncepcyjnym typami ośrodków innowacji. Oferują przedsiębiorcom szybki rozwój dzięki zgromadzeniu firm z jednej branży oraz wspierających je placówek badawczo-naukowych. Dodatkowo gwarantują zaplecze techniczne.

 

Parki technologiczne działają najczęściej w formie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i spółek akcyjnych o charakterze publiczno-prywatnym (w których administracja i instytucje publiczne są głównymi udziałowcami). Innymi rzadziej występującymi formami organizacyjnymi są fundacje, jednostki organizacyjne instytucji naukowych lub jednostki komunalne.

 

Podmioty zarządzające parkami mogą być tworzone na zasadach ogólnych, tzn.

  • w przypadku spółek - na podstawie przepisów ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych ,
  • w przypadku fundacji – na podstawie ustawy z dnia 6 kwietnia 1984 r. o fundacjach,
  • w przypadku parków będących jednostkę organizacyjną uczelni – na podstawie ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym,
  • w przypadku jednostek budżetowych samorządów terytorialnych – na podstawie ustawy z dnia 30 czerwca 2005 roku o finansach publicznych.

 

 

 

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny

 

Lubelski Park Naukowo – Technologiczny S.A. powstał by ułatwiać przepływ wiedzy i technologii pomiędzy jednostkami naukowymi a przedsiębiorcami. Działa w zakresie doradztwa w tworzeniu i rozwoju przedsiębiorstw, transferu technologii oraz przekształcania wyników badań naukowych i prac rozwojowych w innowacje technologiczne. Lubelski Park Naukowo – Technologiczny S.A. udostępnia nieruchomości i infrastrukturą techniczną zapewniając przedsiębiorcom korzystne warunki prowadzenia działalności gospodarczej.

Misją Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego jest wspieranie rozwoju Województwa Lubelskiego poprzez stworzenie zinstytucjonalizowanej platformy dla współpracy lubelskich uczelni i biznesu.

 

więcej informacji 

 

 

Południowo-Wschodni Park Naukowo-Technologiczny

 

Celem Południowo-Wschodniego Parku Naukowo-Technologicznego jest kreowanie warunków dla wykorzystania naukowego i przemysłowego potencjału Zamościa i regionu orazstymulacja rozwoju przemysłu zaawansowanych technologii.

Park to miejsce spotkania nauki, nowoczesnego przemysłu i szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Głównym zadaniem parku jest przybliżenie wyników badań naukowych do praktyki społecznej i gospodarczej regionu lubelszczyzny.Południowo-Wschodni Park Naukowo-Technologiczny wspiera relacje sektora nauki i gospodarki, świadczy usługi okołobiznesowe i pomaga w pozyskiwaniu środków na innowacyjny rozwój.

 

więcej informacji 

 

 

Puławski Park Naukowo - Technologiczny

 

Powstanie Parku Naukowo – Technologicznego stanowi element lokalnej polityki rozwoju, wymagający ścisłej sieciowej współpracy wszystkich zaangażowanych partnerów instytucjonalnych.

Głównym celem stawianym przed projektem jest: Ożywienie gospodarcze w regionie poprzez skuteczne wdrażanie rozwiązań w zakresie konkurencyjnej gospodarki opartej na wiedzy.

Utworzenie Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego przyczyniło się do powstania i udostępnienia nowoczesnej, atrakcyjnej bazy lokalowej, niezbędnej dla podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej opartej w szczególności na nowoczesnych technologiach. Jest to zatem miejsce praktycznej współpracy instytucji naukowo – badawczych, uczelni wyższych oraz firm produkcyjnych w zakresie prowadzenia badań nad nowoczesnymi technologiami i produktami rynkowymi i ich transferu do procesów produkcyjnych.

 

więcej informacji 

 

 

Regionalny Park Przemysłowy w Świdniku

 

Park przemysłowy został utworzony w wyniku restrukturyzacji majątkowej i podmiotowej PZL-Świdnik S.A. Swym zasięgiem obejmuje teren wschodni przedsiębiorstwa o powierzchni ok. 50 ha. Park przemysłowy został utworzony na bazie istniejącej infrastruktury produkcyjno-technologicznej, która została wydzielona i wyłączona z procesu produkcyjnego PZL-Świdnik S.A.

Na terenie Parku Przemysłowego znajdują się przedsiębiorstwa różnych branż, wiele z nich prowadzący działalność innowacyjną.

 

więcej informacji 

 

 

Przydatne linki:

Invest in Lubelskie - portal gospodarczy województwa lubelskiego

Biznes Lubelskie - Facebook

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pozycjonowanie i Tworzenie Stron Internetowych.

Prowadzimy agencję interaktywną na terenie Olsztyna. W branży internetowej świadczymy usługi już ...
Polska - Olsztyn 2021-05-13 Dodał: Artur Niestępski Media i reklama Zobacz ofertę

Brama wjazdowa przesuwna

Brama żaluzjowa charakteryzuje się oryginalną konstrukcją składającą się ze stalowych przęseł, kt...
Polska - ZIELONA GÓRA 2021-04-28 Dodał: Marciniak Ogrodzenia Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

CARPORT WIATA GARAŻOWA STYL HORYZONTAL

W naszej ofercie znajdują się bardzo eleganckie i przestronne wiaty garażowe, wykonane ze stali o...
Polska - ZIELONA GÓRA 2021-04-28 Dodał: Marciniak Ogrodzenia Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert