Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuAtrakcje turystyczne

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Barbara Sokolnicka | 2017-07-12 09:15:16
lubelskie, turystyka, gospodarka

Władze wojewódzkie już wiele lat temu dostrzegły turystyczny potencjał regionu, a od kilku lat działania związane z rozwojem tego potencjału nabrały rozpędu. Dzięki temu region nazywany jest Toskanią Wschodu.

 

Lubelskie to doskonałe miejsce do wypoczynku i zwiedzania. Jest to region, który nie został poddany presji ciężkiego przemysłu i intensywnej urbanizacji, dzięki czemu powstały tu dwa parki narodowe, 17 parków krajobrazowych, 17 obszarów chronionego krajobrazu i 87 rezerwatów przyrody. Oferta turystyczna Lubelszczyzny jest niezwykle bogata i jest w stanie zaspokoić potrzeby różnego rodzaju turystów - od osób preferujących zwiedzanie obiektów historycznych czy architektonicznych, przez turystów stawiających na obcowanie z naturą, po osoby chcące aktywnie spędzać swój wypoczynek.

 

 

Wypoczynek i relaks w bliskim kontakcie z naturą gwarantują setki gospodarstw agroturystycznych specjalizujących się w wyrobie tradycyjnych produktów, regionalnej kuchni, prowadzących szkółki jeździeckie, łowiska wędkarskie, organizujących spływy kajakowe, czy rajdy rowerowe. Region dysponuje również trasami do uprawiania turystyki konnej oraz stokami narciarskimi.

 

 

Lubelskie to idealne miejsce na spędzenie rodzinnego weekendu z dziećmi. Można odwiedzić nie tylko ZOO w Zamościu, ale także Park Rekreacji ZOOM Natury w okolicach Janowa Lubelskiego oraz Magiczne Ogrody koło Janowca. A dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bystrzyca" jako największy w regionie podmiot oferujący usługi sportowe i rekreacyjne, zapewnia szereh atrakcji w swoich obiektach sportowo-rekreacyjnych.

 

 

Rocznie korzysta z nich kilkaset tysięcy klientów. Na szczególną uwagę zasługuje Aqua Lublin, najnowocześniejszy kompleks w Polsce, a także Stadion Arena Lublin.

 

 

Przez województwo lubelskie przebiega ponad 350 km tzw. „Wschodniego Szlaku Rowerowego GreenVelo”. Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to najbardziej spektakularny projekt rowerowy, jaki do tej pory zrealizowano w Polsce. To ponad 2000 km specjalnie wytyczonej trasy, którą od początku do końca przygotowano po to, aby dawała radość podróżowania i poznawania. Szlak wiedzie przez pięć województw wschodniej Polski (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie). Już samo poznanie każdego z nich z osobna stanowi niezwykłe doświadczenie, a poznanie ich wszystkich zdaje się być jak czytanie wspaniałej baśni. Jest to najdłuższa trasa rowerowa w Polsce, wzdłuż której uruchomione są miejsca wypoczynkowe, kwatery, punkty gastronomiczne i punkty obsługi rowerzystów.

 

 

Poza bogactwem przyrody Lubelskie oferuje wiele miejsc i zabytków związanych z różnymi kulturami i religiami. Jednym z zabytkowych miast Lubelszczyzny jest Zamość – miasto renesansu z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Znakomitym przykładem przenikania kultury oraz religii wschodu i zachodu Europy jest Kaplica Trójcy Świętej na lubelskim Zamku. Z kolei Kazimierz Dolny ze swoją bogatą historią stanowi ciekawy do zwiedzania zespół urbanistyczno-krajobrazowy. jest miejscem, gdzie odbywają się liczne imprezy kulturalne (Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych czy popularny festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi). Ze względu na swój niezwykły klimat i warunki, miasteczko bywa często także planem zdjęciowym do produkcji filmowych.

 

 

Lista atrakcji turystycznych województwa lubelskiego jest znacznie dłuższa. Warto wspomnieć o znajdujących się tu uzdrowiskach (np. Nałęczów), sanktuariach (np. Wąwolnica), dworkach szlacheckich, a także o parkach krajoznawczych czy takich atrakcjach jak Wioska Gotów w Masłomęczu.

 

Nie można także zapomnieć o smakach lubelskiego. To region, który stawia na tradycyjne potrawy, tylko tutaj można zjeść certyfikowanego cebularza, piroga biłgorajskiego czy sękacza podlaskiego.

 

Przydatne linki:

 

Strona Województwa

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna

Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej

Wschodni Szlak Rowerowy

Lubelski Rower Miejski

Roztoczański Park Narodowy

Poleski Park Narodowy

Kraina Lessowych Wąwozów

Muzeum Lubelskie w Lublinie

Piwnica pod Fortuną

Wyspa Wisła w Stężycy

Lubelskie produkty tradycyjne

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Czarter jachtów motorowych

Początki firmy Wypożyczalnia Mazury sięgają roku 2010, kiedy właściciel firmy zdecydował się na z...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-28 Dodał: Kamil Tyszko Turystyka, sport i rekreacja, Statki i łodzie Zobacz ofertę

Domki na wodzie

Domki na wodzie są produkowane w głównej mierze w Polsce. Profesjonalne stocznie są rozlokowane w...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-28 Dodał: Kamil Tyszko Turystyka, sport i rekreacja, Statki i łodzie Zobacz ofertę

Matula Kancelaria Prawna

Oferujemy kompleksową obsługę prawną spółek, osób prowadzących działalność gospodarczą i osób fiz...
Polska - Wrocław 2016-04-22 Dodał: Adrian Matula Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert